left 2

ورود به سایت

ثبت نام ورود

ورود

نام کاربری
رمز ورود
مرا بخاطر داشته باش

ثبت نام

ورود فیلد های ستاره دار الزامی می باشد
نام
نام کاربری
رمز ورود
ورود مجدد رمز ورود
ایمیل
ورود مجدد ایمیل

جستجو در سایت

AFRICAN VIOLET GROWER                                                                                                                                                                                                                      

چرا بنفشه آفریقایی من در تابستان ها گل نمی دهد ؟

 

این مشکلی است که دوستداران این گل در فصول گرم و بویژه در مناطق گرمسیر با آن موجه هستند . برای حل این مشکل یکبار دیگر به شرایط مطلوب برای رشد و گلدهی این گیاه زیبا توجه کنید:

به ظاهر گیاهتان دقت کنید ، آیا آثاری از بیماری و یا آفت در آن می بینید ؟ برگ های پژمرده و احتمالا ناسالم اطراف گیاه را جدا نمایید. اگربرگ ها خاکی هستند آن ها را بشویید و خشک کنید.

نور را زیاد کنید. یادآوری می کنیم که هرگز گلدان خود را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار ندهید، اگر نور مصنوعی را مورد استفاده قرار می دهید زمان آنرا یک ساعت افزایش دهید و اگر از نور طبیعی استفاده می کنید ، محل گلدان را تغییر دهید.

مراقب دما باشید. بیشترین دما برای بنفشه آفریقایی 28 درجه سانتی گراد است. اگر این گیاه حساس 4-5 روز دردمای بالای 30 درجه سانتی گراد بماند بسیار آسیب خواهد دید .

از کود مخصوص گلدهی بنفشه آفریقایی استفاده کنید. استفاده مکرر از کود برگدهی در گیاه بالغ موجب سوختگی ریشه و اختلال درتغذیه و گلدهی می شود. چنانچه گیاه شما در دمای بالای 25 درجه سانتی گراد قرار دارد ، کوددهی را متوقف نمایید.

سعی کنید هر شش ماه یکبار خاک گلدان تان را عوض کنید زیرا استفاده از کود همراه با آب ولرم سبب تغییر pH خاک گلدان شما می شود، البته شستشوی ماهی یکبار خاک، از سطح بالای گلدان با استفاده از آب بدون کود این زمان را می تواند به سالی یکبار افزایش دهد اما پس از گذشت یکسال حتما خاک گلدان را با خاک تازه مخلوط ویژه بنفشه آفریقایی که متخلل و سبک بوده و اکسیژن هوا به سهولت از آن عبور می کند و pH نزدیک به هفت دارد، عوض کنید. این امر موجب اکسیژن گیری بهتر گیاه و به دنبال آن رشد بهتر و گلدهی می شود.

 

خرید بنفشه آفریقایی و مشاوره تلفنی
جمعه, 30 مهر 1395
آیا میدانید که واریته های مختلف بنفشه آفریقایی نیازهای متفاوتی دارند؟ حتما قبل از خرید بنفشه های بهارجاوید از مشاوره رایگان در قسمت "تماس با ما" استفاده بفرمایید.
سه مشکل متداول بنفشه آفریقایی
سه شنبه, 18 آبان 1395
مقاله آموزشی " سه مشکل متداول بنفشه آفریقایی " در قسمت مطالب آموزشی سایت منتشر شد .
فروشگاه گلخانه بهارجاوید در تلگرام
سه شنبه, 29 فروردين 1396
برای مجزا نمودن خرید از مطالب آموزشی  کانال فروشگاه گلخانه بهارجاوید به آدرس baharejavidsell@ افتتاح گردید.
مشاوره از طریق تلگرام
یکشنبه, 27 فروردين 1396
با ارسال عکس از نمای دور و نزدیک از بنفشه های خود در تلگرام مشاوره رایگان بگیرید لطفا به شماره 09333667979 عکس های بنفشه خود را در زمان 19-21 ارسال کنید
معرفی نمایندگی های گلخانه بهارجاوید در شهرستان های ایران
چهارشنبه, 24 خرداد 1396
برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت تماس با ما مراجعه فرمایید.
همکاری با گلخانه بهارجاوید
جمعه, 29 ارديبهشت 1396
(مژده به فروشندگان عزیز) گلخانه بهارجاوید نمایندگی فروش میپذیرد. برای کسب اطلاعات در زمینه نحوه همکاری لطفا در وقت اداری با شماره  09122181270 تماس حاصل فرمایید.
کانال تلگرام گلخانه بهارجاوید
سه شنبه, 01 فروردين 1396
اگر می خواهید از اخبار روز ، بنفشه های جدید، مطالب آموزشی و .... مطلع شوید به کانال تلگرام ما که آدرس آنbaharejavidnews@هست بپیوندید.

      

 

left 2

تماس با ما